Zawał serca u Seniora | MyOpiekunki
  • Ogłoszenia

Zawał serca u Seniora

Autor
Forum MyOpiekunki
Administrator
  • Wszystkich postów : 194
  • Punkty premii: 0
  • Dołączył: 2017/10/24 19:58:46
  • Lokalizacja: Polska, Wrocław
  • Status: online
2019/03/19 14:07:19 (odnośnik)

Zawał serca u Seniora

Zawał serca niestety często dotyka osoby w podeszłym wieku. Brak szybkiej reakcji ze strony Opiekuna może być bardzo niebezpieczny w skutkach. W dzisiejszym tekście na forum, zastanawiamy się nad tym problemem - objawy, metody szybkiego reagowania i sposoby leczenia to 3 najważniejsze punkty, nad którymi chcielibyśmy się skupić. Zapraszamy do lektury!
 

 
Objawy zawału serca
 
 
Zawał serca jest konsekwencją niedokrwienia serca. Jego objawy pojawiają się zazwyczaj nagle, dlatego tak wielu ludzi nie do końca potrafi odpowiednio zareagować. Najczęstszymi objawami, które mogą świadczyć o zawale serca są m.in.:
 
- duszności;
 
- intensywne bóle i uczucie pieczenia w okolicach klatki piersiowej;
 
- kołatanie serca;
 
- ból w nadbrzuszu.
 
Ponadto, oprócz typowych objawów, mogą wystąpić również te mniej powszechne, do których zaliczyć możemy: osłabienie, nadmierną potliwość organizmu, poczucie strachu/lęku, a nawet objawy tak popularne również przy innych, mniejszych schorzeniach, jak bóle gardła i żuchwy, ramion, okolic łopatek, a także bóle brzucha.
 
Metody szybkiego reagowania
 
Jak tylko zauważymy któryś z powyższych objawów, musimy reagować możliwie jak najszybciej. W grę wchodzi zdrowie, a nawet życie drugiego człowieka, dlatego nigdy nie powinniśmy bagatelizować problemu. Kiedy widzimy, że stan chorego ulega znacznemu pogorszeniu, na samym początku powinniśmy zadzwonić pod numer 112 i wezwać pogotowie ratunkowe. Nawet jeżeli okaże się, że nie było to konieczne, nie powinniśmy się tym przejmować. Lepiej zawsze dmuchać na zimne. Następnym krokiem jaki musimy wykonać jest położenie Seniora w wygodnym miejscu i ograniczenie jego czynności ruchowych. W ten sposób zmniejszymy zapotrzebowanie serca na tlen. Kolejną czynnością będzie zbadanie tętna i jeżeli jest to możliwe, również ciśnienia krwi. Pomoże to ekipie medycznej w szybszej reakcji. Do przybycia karetki pogotowia, powinniśmy uspokajać chorego, który może panikować i starać się wydobyć z niego jak największą ilość informacji na temat stanu zdrowia.
 
Sposoby leczenia
 
Ze względu na fakt, iż zawał serca jest dziś niezwykle popularnym schorzeniem, szczególnie u osób po 60. roku życia, istnieje wiele sposobów na jego leczenie. Kiedy chory jest już w szpitalu, na samym początku lekarz odpowiedzialny wykonuje podstawowe badania pomagające stwierdzić rytm serca, ciśnienie i analizę krwi. Najczęściej w tym celu wykonuje się EKG. Jeżeli u Seniora dochodzi do zatrzymania krążenia, wtedy podejmowane są zabiegi reanimacyjne. Po stosunkowo optymalnym opanowaniu sytuacji wykonuje się tzw. angioplastykę wieńcową, która pomaga udrożnić zatkane tętnice wieńcowe. Dalszy etap leczenia to pobyt przez kilka dni, a nawet tygodni w szpitalu, po czym przepisuje się leki, które zapobiegają podobnym sytuacjom w przyszłości.
post edytowany przez: MyOpiekunki - 2019/03/19 14:09:10

Załączony obraz(s)


Forum MyOpiekunki - administrator
 
 
#1

0 Odpowiedzi Powiązane wątki

    Przejdź do:
    © 2024 APG vNext Commercial Version 5.5