| INFORMACJE O ZLECENIU Podopieczna 97 lat, 160 cm i 58 kg. Pani cierpi na zniedołężnienie, choroby serca, inoktynencja, artrozę oraz alergię. Podopieczna ma też założoną stomię/ Sama sobie ja zmienia, trzeba jej tylko przygotować nowy pojemnik. Opiekunka tego nie robi/ Pani nie posiada żadnego stopnia niepełnosprawności. Nie ma żadnych problemów z orientacją czasowo-miejscową oraz personalno- sytuacyjną. Pani jest miła, za wszystko dziękuje.Pani:
 •	Porusza się ze wsparciem/rolator i laska na wyposażeniu
 •	Potrzebuje pomocy podczas mycia oraz ubierania/rozbierania
 •	Na wyposażeniu w domu są: rolator, laska, podwyższenie do toalety, przenośna toaleta oraz krzesełko pod prysznic/do wanny
 •	Jest inkontynentna -  mocz- wspomaga się wkładkami
 •	Je i pije samodzielnie, nie ma problemów z przeżuwaniem i żuciem, pani ma nietolerancję laktozy więc trzeba to wziąć pod uwagę przygotowując posiłki
 •	Nie występują problemy ze snem, ale 1x w nocy dzwoni dzwoneczkiem, żeby wyprowadzić ją i asekurować w WC ponieważ jest zaspana i mogłaby upaść.
 •	Ma zajęcia z gimnastyki
 |  | OBOWIĄZKI OPIEKUNA Wykonywanie prac domowych: robienie zakupów, pranie, sprzątanie, prasowanie, towarzyszenie w wizytach lekarskich, gotowanie.
 
 | 
| OPIS ZAKWATEROWANIA Podopieczna mieszka sama w mieszkaniu w centrum miasta. Do dyspozycji opiekunki jest osobny pokój, internet, telewizor oraz osobna łazienka.  |  | WYMAGANIA WOBEC OPIEKUNA język niemiecki w stopniu dobrym |