5 domowych sposobów na zmęczone nogi | MyOpiekunki
  • Ogłoszenia

5 domowych sposobów na zmęczone nogi

Autor
Forum MyOpiekunki
Administrator
  • Wszystkich postów : 194
  • Punkty premii: 0
  • Dołączył: 2017/10/24 19:58:46
  • Lokalizacja: Polska, Wrocław
  • Status: online
2019/06/27 10:45:53 (odnośnik)

5 domowych sposobów na zmęczone nogi

Wielu opiekunów wyjeżdżających do pracy w Niemczech cierpi na obolałe i zmęczone nogi. Trudno się dziwić takiemu stanu rzeczy, zwłaszcza, że większość czasu w ciągu dnia osoby opiekujące się seniorami spędzają w pozycji stojącej. Niewątpliwie najlepszym sposobem na tego typu problemy jest odpoczynek, ale w codziennej pracy Opiekuna nie zawsze mamy na niego odpowiednią ilość czasu. Dlatego trzeba radzić sobie w inny sposób. Przedstawiamy 5 domowych sposobów, które z naszego doświadczenia skutecznie pomagają w eliminowaniu skutków obolałych nóg.
 

 
1. Okłady z lodu
 
Wystarczy kilka kostek lodu. Okłady stosujemy na obolałym obszarze przez około 10 do 15 minut, trzymając nogi skierowane ku górze. Aby efekt był zadowalający tego typu czynność powinniśmy stosować kilka razy dziennie. Pamiętajmy przy tym, aby kostki lodu zawinąć w jakąś szmatkę albo ręcznik, tak aby nie doszło do bezpośredniego kontaktu ze skórą, ponieważ może to wywołać odmrożenia.
 
2. Woda z sodą oczyszczoną
 
Soda oczyszczona to środek, który jest powszechnie stosowany na różnego rodzaju dolegliwości. Świetnie spisuje się również w przypadku obolałych nóg. Do przygotowania takiej kuracji potrzebujemy jedynie około pół szklanki sody oczyszczonej, którą rozpuszczamy w ciepłej wodzie. W tak przygotowanym roztworze moczymy nasze nogi przez około 30 minut.
 
3. Kąpiel ziołowa z dodatkiem soli bocheńskiej
 
Kolejnym dobrym i przyjemnym sposobem są relaksujące kąpiele przy użyciu olejków eterycznych z dodatkiem ziół i soli bocheńskiej. Tego typu kąpiele posiadają właściwości lecznicze, dzięki czemu mogą zapobiegać wielu problemom bólowym. Dodając sól bocheńską sprawimy, że nasze stopy będą lepiej ukrwione.
 
4. Masaż przy użyciu oliwy z oliwek
 
Aby zrobić masaż zmęczonym stopom wcale nie potrzebujemy pomocy fizjoterapeuty. Możemy to zrobić sami i efekt będzie zadowalający. Taki zabieg najlepiej wykonać samym wieczorem, kiedy już położymy się do łóżka. Wystarczy rozprowadzić trochę ciepłej oliwy z oliwek na obszarze dotkniętym bólem i przez około 10 minut jednostajnym ruchem masować stopy. Masaże wspomagają krążenie krwi i poprawiają pracę mięśni. Warto z nich korzystać jak najczęściej.
 
5. Peeling gruboziarnisty
 
Tego typu peelingi stosowane są przez wielu i przynoszą bardzo pozytywne efekty. Są wskazane na napiętą skórę na stopach, szczególnie gdy zaczęły występować nagniotki i modzele powstające zazwyczaj przez niewygodne buty. Peeling, który rozprowadzimy po naszych stopach, delikatnie je masując pomoże pozbyć się zrogowaciałego naskórka i spowoduje znacznie lepsze krążenie krwi.

Załączony obraz(s)


Forum MyOpiekunki - administrator
 
 
#1

0 Odpowiedzi Powiązane wątki

    Przejdź do:
    © 2024 APG vNext Commercial Version 5.5