• Ogłoszenia

Choroba wieńcowa serca u Seniorów

Autor
MyOpiekunki
Administrator
  • Wszystkich postów : 191
  • Punkty premii: 0
  • Dołączył: 2017/10/24 19:58:46
  • Status: offline
2019/11/26 14:35:46 (odnośnik)

Choroba wieńcowa serca u Seniorów

Jest wiele chorób, na które cierpią ludzie w podeszłym wieku. Niewątpliwie jednym z najczęstszych schorzeń jest choroba wieńcowa serca. Jest choroba zaliczana do tych najcięższych, ponieważ atakuje układ krwionośny i sercowy człowieka. O tym czym jest choroba wieńcowa, przyczynach jej powstawania oraz sposobach leczenia dowiecie się czytając ten artykuł. Zapraszamy.
 

 
Czym jest choroba wieńcowa?
 
Potocznie zwana też „wieńcówką” - jest to zespół objawów wywoływanych z powodu niedokrwienia mięśnia sercowego. Główną przyczyną niedotlenienia serca jest zwężanie się lub całkowite zamykanie tętnić wieńcowych. W konsekwencji tego procesu dochodzi do upośledzenia prawidłowego przepływu krwi do serca. W efekcie do mięśnia sercowego człowieka dociera zbyt mała ilość tlenu i innych potrzebnych mu składników.


Główne przyczyny powstawania choroby
 
Jest ich wiele, ale wśród najbardziej powszechnych wymienić możemy m.in. takie jak:
 
- zwężenia w tętnicach żylnych, które wynikają z przebytych chorób lub urazów
- zatory tętnicy wieńcowej
- wrodzone lub nabyte niedorozwoje tętnic wieńcowych m.in. zakrzepica
- zapalenie tętnicy wieńcowej
 
Objawy i sposoby leczenia
 
Choroba najczęściej objawia się poprzez nieprawidłowy - płytki oddech, bóle w okolicach klatki piersiowej, zauważalne szybsze bicie serca, czasami też kołatanie. Innymi objawami mogą być także: mdłości, zawroty głowy czy nadmierna potliwość.
Jeżeli chodzi o sposoby leczenia to przede wszystkim zmiana trybu życia pacjenta. Wprowadzenie odpowiedniej diety czy ograniczenie wykonywanych czynności mogących powodować zmęczenie organizmu. Dodatkowo lekarze przepisują odpowiednie leki, które są uzupełnieniem zdrowego trybu życia.

Załączony obraz(s)


MyOpiekunki
 
 
#1

0 Odpowiedzi Powiązane wątki

    Przejdź do:
    © 2021 APG vNext Commercial Version 5.5