Co robić gdy Senior nie ma apetytu? | MyOpiekunki
  • Ogłoszenia

Co robić gdy Senior nie ma apetytu?

Autor
Forum MyOpiekunki
Administrator
  • Wszystkich postów : 194
  • Punkty premii: 0
  • Dołączył: 2017/10/24 19:58:46
  • Lokalizacja: Polska, Wrocław
  • Status: online
2019/03/05 15:15:18 (odnośnik)

Co robić gdy Senior nie ma apetytu?

Choć z pozoru brak apetytu nie jest schorzeniem, którym powinniśmy się szczególnie martwić, to w przypadku ludzi w podeszłym wieku, tego typu oznaki mogą świadczyć, że w organizmie może dziać się coś złego. Najbardziej popularne choroby, na które cierpią Seniorzy bardzo często objawiają się właśnie brakiem apetytu. Jest to pewnego rodzaju sygnał, który wysyła organizm człowieka upominając się o naszą reakcję.
 

 
Przyczyny braku apetytu
 
Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na fakt, iż w pewnym wieku aktywność człowieka jest coraz mniejsza. Organizm nie pracuje już na pełnych obrotach, tak jak w przypadku ludzi młodych. Istotnym czynnikiem mającym bezpośredni wpływ na coraz mniejszą potrzebę jedzenia u osób w kwiecie wieku jest również słabsza przemiana materii, a co za tym idzie coraz mniejsze zapotrzebowanie na kalorie. Poza tym, w ciele Seniora zachodzą zmiany sposobu funkcjonowania układu pokarmowego i zmiany hormonalne, które powodują, że ludzie starsi inaczej odczuwają smaki, niż osoby młode.
 
Jak reagować?
 
Zazwyczaj jednak tego typu objawy są z czymś powiązane, dlatego nigdy nie powinniśmy ich ignorować. Co prawda organizm człowieka jest tak skonstruowany, że z wiekiem potrzebuje coraz mniej jedzenia, jednak wyraźne oraz nagłe braki łaknienia u Seniora zawsze powinniśmy kontrolować i sprawdzać. Jeżeli taki stan utrzymuje się przez klika dni, wtedy powinniśmy skonsultować się z lekarzem i zrobić badania kontrolne. Musimy o tym pamiętać, ponieważ długie niedożywienie powoduje upośledzenie pracy narządów wewnętrznych, ciężkie choroby, wyniszczenie a nawet śmierć.
Oprócz działań kontrolnych możemy też zmienić sposób żywienia Seniora. Posiłki powinniśmy podawać w małych porcjach, ale dość często. Warto na samym początku udać się do apteki i zapytać o specjalne nutridrinki w postaci płynnej, które zawierają w swoim składzie witaminy i kalorie pozwalające wzmocnić osłabiony organizm. Dzięki nim z czasem też być może powróci łaknienie.

Załączony obraz(s)


Forum MyOpiekunki - administrator
 
 
#1

0 Odpowiedzi Powiązane wątki

    Przejdź do:
    © 2024 APG vNext Commercial Version 5.5