Czego jako opiekun osób starszych nie powinieneś robić? | MyOpiekunki
  • Ogłoszenia

Czego jako opiekun osób starszych nie powinieneś robić?

Autor
Forum MyOpiekunki
Administrator
  • Wszystkich postów : 194
  • Punkty premii: 0
  • Dołączył: 2017/10/24 19:58:46
  • Lokalizacja: Polska, Wrocław
  • Status: online
2019/01/22 12:33:39 (odnośnik)

Czego jako opiekun osób starszych nie powinieneś robić?

Pracując w branży opiekuńczej, warto znać podstawowe zasady, którymi powinien kierować się każdy opiekun. Oprócz czynności, nienależących do naszych obowiązków, są również punkty, których musimy przestrzegać, aby nie doprowadzać do sytuacji nieprzyjemnych. Chcemy przybliżyć Wam ten temat, dlatego poniżej przedstawiamy najważniejsze zasady.
 

 
Nie pozostawiaj podopiecznego samego w domu
 
Oczywistym jest, że pod żadnym pozorem nie możemy zostawić chorego seniora samego w domu. Wszelkie nasze plany, związane z wyjściem bez podopiecznego musimy skonsultować z jego rodziną i zadbać, by w tym czasie miał zastępczą opiekę. Nawet wychodząc do sklepu po zakupy pamiętajmy, by załatwić to jak najszybciej i zapewnić w tym czasie bezpieczeństwo osobie, którą się opiekujemy.
 
Rozliczaj się z pieniędzy, które otrzymałeś od podopiecznego lub jego rodziny
 
Kiedy podopieczny lub jego najbliżsi powierzą Ci pieniądze, które będziesz mógł przeznaczyć na codzienne wydatki, głównie zakupy, zawsze musisz pamiętać, żeby dokładnie rozliczyć się z tych pieniędzy. Dlatego, najlepiej jest zawsze notować sobie wydatki i zabierać ze sklepu rachunki. Wtedy nie będzie problemu, aby udowodnić ile rzeczywiście wydaliśmy.
 
Nie otwieraj poczty podopiecznego
 
Listy i wszelka korespondencja to rzecz osobista, której nikomu z zewnątrz otwierać nie wolno. Są oczywiście sytuacje, kiedy po konsultacji z rodziną, mamy na to pozwolenie, jednak bez takiej zgody nie możemy czytać korespondencji seniora. Zdarzają się również momenty, kiedy podopieczny ma np. problemy ze wzrokiem i poprosi nas o przeczytanie listu, wtedy powinniśmy spełnić jego prośbę i nie będzie w tym nic złego.
 
Nie przyjmuj pieniędzy i prezentów od podopiecznego
 
Kolejną ważną zasadą, której nie powinniśmy łamać, jest przyjmowanie datków w postaci pieniędzy lub prezentów od seniora. Zdarzają się bowiem sytuacje, kiedy to osoba w podeszłym wieku, nie zawsze jest do końca świadoma tego, co robi. Postępujące choroby i zaniki pamięci są głównym powodem takiego stanu rzeczy. Dlatego raczej nie przyjmujmy tego typu profitów, a jeżeli senior będzie bardzo nalegał, powinniśmy powiadomić o tym jego rodzinę.

Załączony obraz(s)


Forum MyOpiekunki - administrator
 
 
#1

0 Odpowiedzi Powiązane wątki

    Przejdź do:
    © 2024 APG vNext Commercial Version 5.5