Jak poradzić sobie z tęsknotą za domem? | MyOpiekunki
  • Ogłoszenia

Jak poradzić sobie z tęsknotą za domem?

Autor
Forum MyOpiekunki
Administrator
  • Wszystkich postów : 194
  • Punkty premii: 0
  • Dołączył: 2017/10/24 19:58:46
  • Lokalizacja: Polska, Wrocław
  • Status: online
2018/01/28 20:10:12 (odnośnik) blog

Jak poradzić sobie z tęsknotą za domem?

Wyjeżdżając do Niemiec w roli opiekuna osób starszych, decydujemy się na różnego rodzaju wyrzeczenia, które są z tym związane. Tym najbardziej trudnym jest rozłąka z rodziną i przyjaciółmi. Wielu opiekunów ma z tym problem i nie potrafią sobie wyobrazić kilku tygodni rozstania. Na szczęście żyjemy w czasach, gdzie dostęp do technologii jest ogólnodostępny, dzięki czemu możemy kontaktować się ze sobą na odległość. To w pewien sposób pomaga przetrwać okres, gdy nie ma możliwości spotkać się z bliskimi twarzą w twarz.
 

Tylko, czy może aż 2 miesiące?

Rola opiekuna osoby starszej w Niemczech poza trudnościami związanymi z samą pracą, niesie ze sobą również inne dylematy. Zmiana otoczenia, inne środowisko, a do tego rozłąka z najbliższymi, to podstawowe problemy z jakimi spotykają się opiekunowie przebywając za granicą. W większości wypadków zlecenie trwa dwa miesiące, co wydaje się być mimo wszystko krótkim okresem. Jednak nie dla wszystkich. Praca w tej branży wymaga od ludzi, którzy ją podejmują mocnych nerwów, ponieważ niektóre choroby podopiecznych są bardzo wymagające pod tym względem.
 

Kontakt z bliskimi

Najlepszym pomysłem na radzenie sobie z tęsknotą jest oczywiście kontakt z krewnymi. Istnieje wiele form, z których możemy skorzystać będąc na steli.
 
Najpopularniejszą formą kontaktu z bliskimi i przyjaciółmi jest oczywiście kontakt telefoniczny. Poprzez dzwonienie do siebie mamy możliwość usłyszeć głos krewnego, a to naprawdę bardzo pomaga. Czasami wystarczy tylko krótka rozmowa, by poczuć ulgę i być w przeświadczeniu, że nie jesteśmy tak daleko od siebie, pomimo kilku kilometrów, które nas dzielą. Niewątpliwie ten rodzaj kontaktu jest dzisiaj bardzo ułatwiony, dzięki normalnym opłatom za połączenia. Po zniesieniu roamingu w krajach Unii Europejskiej, nie ponosimy już dodatkowych kosztów za korzystanie z telefonów komórkowych.
 
Kolejnymi bardzo popularnymi formami kontaktu „na odległość” są również aplikacje Messenger oraz WhatsApp. Niezwykle wygodne w użytkowaniu i dające wiele możliwości. Poza prowadzeniem konwersacji pisemnej, oferują także możliwość wysyłania zdjęć i filmów oraz prowadzenie rozmów wideo. Szczególnie ta trzecia opcja jest bardzo przydatna. Poprzez połączenie wideo, rozmówcy mogą się widzieć i na żywo dzielić swoimi wrażeniami. Jest to pomocne w przypadku np. dzieci, cierpiących z powodu rozłąki ze swoimi rodzicami, którzy przebywają na zleceniu.
 

Wypełnienie wolnego czasu innymi aktywnościami

Oprócz kontaktu z osobami, na których zależy nam najmocniej, w wolnych chwilach starajmy się robić wszystko, by nie dopuścić do siebie smutnych myśli. Czytajmy książki, oglądajmy filmy, chodźmy na spacery albo do kina czy teatru. Dobrą opcją jest także aktywność sportowa jak np. bieganie, jogging, basen lub Nordic walking. Postępując w ten sposób sprawimy, że okres dwumiesięcznego zlecenia minie nam jak jeden dzień. 
post edytowany przez: MyOpiekunki - 2018/08/23 16:13:01
#1

0 Odpowiedzi Powiązane wątki

    Przejdź do:
    © 2024 APG vNext Commercial Version 5.5