Kiedy w pracy Opiekuna natrafiasz na minę… | MyOpiekunki
  • Ogłoszenia

Kiedy w pracy Opiekuna natrafiasz na minę…

Autor
Forum MyOpiekunki
Administrator
  • Wszystkich postów : 194
  • Punkty premii: 0
  • Dołączył: 2017/10/24 19:58:46
  • Lokalizacja: Polska, Wrocław
  • Status: online
2019/01/24 12:05:51 (odnośnik)

Kiedy w pracy Opiekuna natrafiasz na minę…

Praca Opiekuna osób starszych to niełatwe zadanie, które czasami może przerodzić się niemal w horror. Na rynku jest coraz więcej agencji i prywatnych osób oferujących pracę przy opiece nad osobami starszymi. Niestety, nierzadko zdarzają się sytuacje, kiedy to Opiekunowie trafiają w swojej pracy na tzw. "zlecenie-minę”.
 

 
Złość, frustracja, przygnębienie
 
Tacy Opiekunowie często zostają sami, bez pomocy ze strony agencji lub pośrednika, z którym wyjechali na zlecenie, co jeszcze bardziej pogłębia ich frustrację i przygnębienie. Brak wsparcia budzi złość, co absolutnie nie może nikogo dziwić. Czytając relacje Opiekunów, czasami można odnieść wrażenie, że warunki jakie zastali w pracy są wręcz nieludzkie.
 
Szukając pracy, pamiętaj o dokładnym sprawdzeniu warunków oferty
 
Kiedy już zdecydujemy się na podjęcie pracy jako Opiekun osób starszych i wybierzemy konkretne zlecenie, pamiętajmy, aby dokładnie zapoznać się z wszystkimi warunkami opisanymi w ofercie. Nie bójmy się dzwonić do agencji i dopytywać o szczegóły. Po to są koordynatorzy zleceń, aby wyjaśniać wszystkie szczegóły osobom zainteresowanym. Zawsze warto mieć z tyłu głowy myśl, że im więcej dowiemy się o danym zleceniu jeszcze przed wyjazdem, tym lepiej dla nas. Zerwanie umowy w trakcie trwania zlecenia jest trudne i może wiązać się z przykrymi konsekwencjami.
 
Trafiłeś na „trefną” sztelę? Podziel się tym na naszej Czarnej liście!
 
Jeżeli kiedykolwiek zdarzy Wam się taka sytuacja, zachęcamy do opisania jej w dziale „Czarna lista” na naszym forum. Stworzyliśmy go z myślą o wszystkich Opiekunach. Opisywane tam trefne sztele, pomagają osobom poszukującym pracy ominąć oferty, które dla innych okazały się bardzo przykrym doświadczeniem.
Serdecznie zapraszamy wszystkich Opiekunów do udzielania się na Czarnej liście. To właśnie Wy – Opiekunowie najlepiej pomożecie innym, aby nie trafili w swojej pracy na zlecenie-minę. W myśl powiedzenia – „Jeżeli Ty o siebie nie zadbasz, nikt tego za Ciebie nie zrobi” – trzymajmy się razem i wzajemnie wspierajmy!
post edytowany przez: MyOpiekunki - 2019/02/07 10:44:35

Załączony obraz(s)


Forum MyOpiekunki - administrator
 
 
#1

0 Odpowiedzi Powiązane wątki

    Przejdź do:
    © 2024 APG vNext Commercial Version 5.5