Na co powinniśmy zwrócić uwagę przeglądając oferty pracy dla Opiekunów? | MyOpiekunki
  • Ogłoszenia

Na co powinniśmy zwrócić uwagę przeglądając oferty pracy dla Opiekunów?

Autor
Forum MyOpiekunki
Administrator
  • Wszystkich postów : 194
  • Punkty premii: 0
  • Dołączył: 2017/10/24 19:58:46
  • Lokalizacja: Polska, Wrocław
  • Status: online
2019/01/29 12:26:19 (odnośnik)

Na co powinniśmy zwrócić uwagę przeglądając oferty pracy dla Opiekunów?

Na rynku jest coraz więcej firm opiekuńczych, a każda z nich oferuje zupełnie inne warunki współpracy. Dlatego tak bardzo ważne jest, aby wiedzieć, na co należy zwrócić uwagę przy poszukiwaniu pracy w opiece. Przedstawiamy kilka przydatnych porad.
 

 
Weryfikacja firmy
 
Rozpoczynając proces szukania pracy, powinniśmy przejrzeć kilka różnych ofert i zapoznać się z warunkami współpracy, które oferują firmy. Kiedy już wybierzemy konkretną spółkę, z którą chcielibyśmy wyjechać, musimy dokładnie sprawdzić jej wiarygodność. Najlepszym źródłem takich informacji jest oczywiście internet. Różnego rodzaju fora (m.in. MyOpiekunki) i grupy na Facebooku, to najlepsze miejsca do pozyskania tego typu danych. Oczywiście o opinie możemy również poprosić innych Opiekunów, które z tą firmą wyjeżdżały. Z pewnością większość z nich, chętnie podzieli się swoimi wnioskami.
 
Jakie świadczenia powinna oferować dobra firma?
 
Jest kilka podstawowych punktów, które powiedzą nam już trochę więcej o tym, czy dana agencja jest godna zaufania. Oczywiście nigdy niestety nie ma 100-procentowej pewności, że na pewno wszystko będzie w porządku, ale jeżeli w swojej ofercie firma zapewnia poniższe świadczenia, to możemy dodać ją do listy naszych kandydatów. Oto kilka z nich:
 
- Ubezpieczenie/Pakiet ubezpieczeń – To jedno z podstawowych kryteriów, świadczące o dobrym nastawieniu firmy do Opiekunów. Szukanie na własną rękę dobrego ubezpieczyciela na wyjazd za granicę, możemy być uciążliwe dla Opiekuna, dlatego dobrze, gdy zajmuje się tym agencja.
 
- Odprowadzane składki ZUS – Kolejny niezwykle ważny punkt. Prawie nikt z nas nie lubi biurokracji i wizyt w urzędach, dlatego dobrze, gdy firma opiekuńcza zajmuje się odprowadzaniem składek. Jest to duża korzyść dla osób wyjeżdżających na zlecenie.
 
- Wsparcie koordynatorów – Ciężko pominąć w naszym zestawieniu to świadczenie. Zlecenia bywają różne, niektóre bardziej ciężkie, dlatego niezwykle ważne jest, aby Opiekun wiedział, że w razie nieoczekiwanych sytuacji, ma wsparcie i pomoc, z której może skorzystać w każdej chwili.
 
- Transport na miejsce – I choć wydaje się, że nie jest to aż tak istotne, to mimo wszystko warto, aby agencja zajęła się zapewnieniem transportu na zlecenie. Pomoże to uniknąć dodatkowego stresu przed i w trakcie wyjazdu.
 
- Opis warunków zlecenia – Szczegółowy opis zakwaterowania, obowiązków Opiekuna i informacji o podopiecznym powinien być rzetelny i jasno przedstawiać warunki panujące na miejscu. Jeśli nie dostaniemy takich danych, warto zastanowić się, czy aby na pewno chcemy wyjeżdżać na to zlecenie. 
 
Pamiętajcie, aby przy szukaniu odpowiedniego pracodawcy zawsze być ostrożnym i dokładnie zapoznać się ze szczegółami współpracy. Nie dajmy zwodzić się bardzo wysokimi stawkami, bo czasami firma, która oferuje niższe wynagrodzenie, potrafi lepiej zadbać o Opiekuna i dać mu większe wsparcie, niż ta z wysoką kwotą w ofercie.

Załączony obraz(s)


Forum MyOpiekunki - administrator
 
 
#1

0 Odpowiedzi Powiązane wątki

    Przejdź do:
    © 2024 APG vNext Commercial Version 5.5