Odpowiednie nastawienie psychiczne kluczem w pracy Opiekunki/Opiekuna osób starszych | MyOpiekunki
  • Ogłoszenia

Odpowiednie nastawienie psychiczne kluczem w pracy Opiekunki/Opiekuna osób starszych

Autor
Forum MyOpiekunki
Administrator
  • Wszystkich postów : 194
  • Punkty premii: 0
  • Dołączył: 2017/10/24 19:58:46
  • Lokalizacja: Polska, Wrocław
  • Status: online
2018/08/03 08:41:59 (odnośnik)

Odpowiednie nastawienie psychiczne kluczem w pracy Opiekunki/Opiekuna osób starszych

Praca Opiekuna osób starszych wcale nie należy do łatwych. Wręcz przeciwnie, często jest to bardzo wyczerpująca zarówno fizycznie jak i psychicznie rola, do której nie wszyscy się nadają. Dlatego chcąc wyjechać do opieki warto przygotować się mentalnie do takiego wyjazdu i zadbać o swoje nastawienie psychiczne. A w jaki sposób możemy to zrobić? Spróbujmy przez chwilę się nad tym zastanowić.
 

 
Odskocznia od pracy
 
Na samym początku warto znaleźć sobie jakąś odskocznię, która w trudnych chwilach pomoże nam oderwać się od trudnej rzeczywistości. W ciągu dnia zawsze mamy chwilę dla siebie, więc w tym momencie warto naładować się pozytywną energią. Pomocą tutaj może to być np. dobra książka, oglądanie telewizji lub spacer.
 
Kontakty z bliskimi
 
Niewątpliwie równie pomocną metodą jest kontakt z najbliższymi. Telefon do rodziny lub przyjaciół może okazać się wybawieniem w tego typu chwilach, dlatego warto robić to jak najczęściej. Głos bliskiej osoby to często wielka ulga dla ludzi wyjeżdżających za granicę.
 
Pozytywne podejście do swojej pracy
 
Odpowiednie nastawienie kluczem do wszystkiego. Bez niego nawet największe próby poradzenia sobie z dolegliwościami psychicznymi mogą okazać się nieskuteczne. Już na samym początku, czyli jeszcze przed wyjazdem do pracy za granicę, powinniśmy się odpowiednio przygotować mentalnie. Dzięki temu będzie nam prościej znieść nierzadko trudne wymagania i humory podopiecznego.
post edytowany przez: MyOpiekunki - 2018/08/23 16:06:48

Załączony obraz(s)


Forum MyOpiekunki - administrator
 
 
#1

0 Odpowiedzi Powiązane wątki

    Przejdź do:
    © 2024 APG vNext Commercial Version 5.5