Otyłość u podopiecznego. | MyOpiekunki
  • Ogłoszenia

Otyłość u podopiecznego.

Autor
Forum MyOpiekunki
Administrator
  • Wszystkich postów : 194
  • Punkty premii: 0
  • Dołączył: 2017/10/24 19:58:46
  • Lokalizacja: Polska, Wrocław
  • Status: online
2018/08/31 08:29:20 (odnośnik)

Otyłość u podopiecznego.

Praca opiekunów nie należy do łatwej pracy fizycznej, przy wielu zleceniach należy pomagać podopiecznemu przy transferze, przebieraniu się i innych codziennych czynnościach. Jeśli senior ma problem z nadwagą, niesienie pomocy staje się tym samym problematyczne dla opiekuna.
 

 
Otyłość dotyka ludzi w każdym wieku, jest to ogólnoświatowy problem i coraz więcej ludzi zmaga się z nadwagą. W przypadku seniorów otyłość wiąże się z poważnymi trudnościami. Nie trudno o dodatkowe kilogramy, najczęściej przyczyną są złe nawyki żywieniowe, siedzący tryb życia, a także choroby i leki, które przyjmuje podopieczny. Nadwaga przyczynia się do rozwoju chorób, takich jak nadciśnienie, miażdżyca czy cukrzyca. Zbyt wysoka waga ma też niekorzystny wpływ na cały układ ruchowy człowieka.
 
Pamiętajmy, że tylko lekarz może podjąć decyzję o odchudzeniu Podopiecznego, nigdy nie podejmujmy takiej decyzji sami!
 
W przypadku odchudzania istotne jest racjonalne żywienie, wówczas z diety powinniśmy wyłączyć niezdrową żywność, taką jak słodycze, tłuste mięso, tłusty nabiał czy białe pieczywo. Warto też zwracać uwagę czy podopieczny nie podjada między posiłkami.
 
O ile to możliwe, należy włączyć do codziennego harmonogramu zajęcia ruchowe z seniorem, takie jak spacery czy proste wymachy rękoma. Nawet mała dawka ruchu wystarczy na początek.
 
Pamiętaj, że istnieją urządzenia, które pomagają w codziennej pracy opiekunów. Podnośniki i windy skutecznie rozwiązują część problemów związanych z wysoką wagą podopiecznego.

Załączony obraz(s)


Forum MyOpiekunki - administrator
 
 
#1

0 Odpowiedzi Powiązane wątki

    Przejdź do:
    © 2024 APG vNext Commercial Version 5.5