Rehabilitacja jako nieodłączny element leczenia Seniora po operacji | MyOpiekunki
  • Ogłoszenia

Rehabilitacja jako nieodłączny element leczenia Seniora po operacji

Autor
Forum MyOpiekunki
Administrator
  • Wszystkich postów : 194
  • Punkty premii: 0
  • Dołączył: 2017/10/24 19:58:46
  • Lokalizacja: Polska, Wrocław
  • Status: online
2019/04/23 13:36:10 (odnośnik)

Rehabilitacja jako nieodłączny element leczenia Seniora po operacji

Istnieje wiele skutecznych sposobów pomocy Seniorom cierpiącym na różnego rodzaju choroby. Jednym z najbardziej powszechnych są zabiegi operacyjne. Wiążą się jednak z długotrwałą rekonwalescencją, która musi być oparta o odpowiednią rehabilitację. Bez niej, szybki powrót do zdrowia nie będzie możliwy.
 

 
Operacja to dopiero początek
 
Leczenie inwazyjne, a więc operacyjna ingerencja w organizm człowieka, to często jedyny sposób na poprawne funkcjonowanie organizmu. Dobrze wykonana i przeprowadzona operacja to jednak dopiero początek długiej drogi, która w końcowym efekcie ma doprowadzić do poprawy stanu zdrowia. Bardzo dużo zależy od działań, jakie zostaną podjęte po samym zabiegu, ponieważ bez nich nie będzie możliwa odpowiednia regeneracja organizmu, co w skutkach może doprowadzić do niebezpiecznych powikłań.
 
Odpowiednia rehabilitacja jest kluczowa
 
Dobrze dobrane zabiegi rehabilitacyjne zlecone przez lekarzy i wyszkolonych fizjoterapeutów mogą znacznie przyspieszyć po operacji powrót Seniora do normalnego funkcjonowania. Odpowiednia rehabilitacja powinna być oparta o specjalistyczne ćwiczenia, które mają na celu aktywizowanie chorego. Tego typu działania zawsze muszą zostać skonsultowane z wyszkolonymi specjalistami i nigdy nie mogą być podejmowane na własną rękę, zwłaszcza jeżeli chodzi o pacjenta po zabiegu operacyjnym. Najważniejszymi punktami rehabilitacji pacjenta po zabiegu operacyjnym są:
 
- w początkowej fazie rehabilitacji - ustalenie odpowiednich pozycji ułożenia pacjenta;
 
- pionizacja – czyli pomoc choremu we wstawaniu i siadaniu w oparciu o zachowanie podstawowych środków bezpieczeństwa;
 
- stopniowe powiększanie zakresu ruchu w stawach i mięśniach pacjenta;
 
- nauka samodzielności mająca na celu uczenie chorego ćwiczeń, które będzie mógł wykonywać samodzielnie, bez ingerencji innych osób.
 
Rola Opiekuna w rehabilitacji
 
Często zdarza się, że w skład obowiązków Opiekuna wchodzą właśnie ćwiczenia rehabilitacyjne, które każdego dnia powinien wykonywać Senior. Po stronie Opiekuna leży wtedy, aby pamiętać o tych ćwiczeniach i każdego dnia wykonywać je z podopiecznym. Powinniśmy wtedy zawsze stosować się do uwag rodziny, lekarza lub rehabilitanta, którzy przekażą nam informacje na temat prawidłowego zakresu ruchów osoby chorej.
post edytowany przez: MyOpiekunki - 2019/04/23 13:37:30

Załączony obraz(s)


Forum MyOpiekunki - administrator
 
 
#1

0 Odpowiedzi Powiązane wątki

    Przejdź do:
    © 2024 APG vNext Commercial Version 5.5