Rzeczy, o których powinniśmy pamiętać przed wyjazdem do pracy jako Opiekun osób starszych | MyOpiekunki
  • Ogłoszenia

Rzeczy, o których powinniśmy pamiętać przed wyjazdem do pracy jako Opiekun osób starszych

Autor
Forum MyOpiekunki
Administrator
  • Wszystkich postów : 194
  • Punkty premii: 0
  • Dołączył: 2017/10/24 19:58:46
  • Lokalizacja: Polska, Wrocław
  • Status: online
2018/09/03 16:21:52 (odnośnik)

Rzeczy, o których powinniśmy pamiętać przed wyjazdem do pracy jako Opiekun osób starszych

Przedstawiamy najważniejsze czynności, o które należy zadbać przed wyjazdem na zlecenie. Warto o nich pamiętać, by uniknąć niepotrzebnego stresu, jaki może towarzyszyć rozpoczęciu nowej pracy.
 

Wyjazd przez agencję czy prywatnie?

Na samym początku, decydując się na podjęcie pracy w opiece, należy zastanowić się nad podstawowym pytaniem - lepiej wyjechać z agencją pracy, czy może korzystniejsze dla nas będzie zlecenie prywatne? Wiele osób ma problem z podjęciem tej decyzji, dlatego zachęcamy do poczytania opinii opiekunów, którzy chętnie udzielają się w internetowych dyskusjach.  
 

Transport

O ile wybierzemy wyjazd organizowany przez agencję pracy, to kwestię transportu mamy rozwiązaną. Agencje zazwyczaj zapewniają opiekunom dojazd na zlecenie. Natomiast w przypadku ofert prywatnych, w większości przypadków, opiekun sam musi zadbać o transport na miejsce zlecenia. W takiej sytuacji, jeżeli zdecydujemy się na przejazd własnym samochodem, należy sprawdzić jego stan techniczny i zabrać potrzebne dokumenty. Jeżeli zdecydujemy się na transport komunikacją publiczną, pamiętajmy o zabraniu biletu oraz dopilnujmy, aby pojawić się na miejscu odjazdu odpowiednio wcześnie.
 

Co ze sobą zabrać?

Oczywiście najważniejszą rzeczą są wszelkie dokumenty, potwierdzające naszą tożsamość. Może to być dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy. Na wszelki wypadek powinniśmy mieć przy sobie również podpisaną umowę i jej warunki. Warto także wziąć ze sobą niewielką kwotę pieniędzy lub kartę płatniczą. Oczywiście nie możemy zapomnieć o wygodnym ubraniu, przyborach kosmetycznych czy chociażby ciekawej książce, którą będziemy mogli poczytać w czasie wolnym.
 

Utrwalenie języka niemieckiego

Przed samym wyjazdem warto utrwalić swoją znajomość języka niemieckiego. Przypomnienie sobie podstawowych zwrotów i słówek pomoże uniknąć stresu związanego z porozumiewaniem się podczas podróży oraz w rozmowach z podopiecznym i jego rodziną.
 

Zapoznanie się z chorobami

Gdy już podpiszemy umowę i będziemy znać szczegółowe informacje na temat chorób podopiecznego, ważną kwestią będzie zapoznanie się z podstawowymi krokami, jakie powinniśmy podejmować, by nasza pomoc była jak najbardziej efektywna. Zdarzają się sytuacje, gdy opiekun nie ma pełnej wiedzy dotyczącej chorób podopiecznego i w nagłych przypadkach nie wie, jak powinien się zachować. Takie sytuacje mogą okazać się groźne dla samego podopiecznego, dlatego musimy mieć pewność, że mamy pełną wiedzę na temat możliwych sytuacji kryzysowych i koniecznych reakcji.
 

Pozytywne nastawienie

I wreszcie najważniejsza kwestia. Pozytywne podejście i dobre nastawienie do swojej roli. Jest to bardzo istotne, ponieważ dzięki odpowiedniemu przygotowaniu psychicznemu ułatwimy sobie pracę i kontakty z podopiecznym.
Dlatego pamiętajmy, jak najwięcej uśmiechu i dobrego słowa a wszystko ułoży się po naszej myśli.

Załączony obraz(s)


Forum MyOpiekunki - administrator
 
 
#1

0 Odpowiedzi Powiązane wątki

    Przejdź do:
    © 2024 APG vNext Commercial Version 5.5