• Ogłoszenia

Z czego słynie Kolonia?

Autor
Forum MyOpiekunki
Administrator
  • Wszystkich postów : 193
  • Punkty premii: 0
  • Dołączył: 2017/10/24 19:58:46
  • Lokalizacja: Polska, Wrocław
  • Status: offline
2020/09/10 12:11:37 (odnośnik)

Z czego słynie Kolonia?

Kolonia jest znana jako niemiecka stolica przemysłu i handlu. Poza wieloma zabytkami, ludzi przyciągają tu liczne targi i konferencje. Miasto to posiada szeroką ofertę atrakcji dla każdego. Znajdują się tu ciekawe muzea, zabytkowe świątynie i ekskluzywne sklepy. Istnieją jednak dwie szczególne rzeczy, którymi Kolonia wyróżnia się na tle innych niemieckich miejscowości. Są nimi katedra oraz karnawał.
 
Symbolem miasta jest zdecydowanie dwuwieżowa katedra, która jest zaraz po Bramie Brandenburskiej najbardziej rozpoznawalną budowlą w Niemczech. Dzięki swoim rozmiarom (157 m.) jest widoczna już z daleka. Dwie wieże oraz kamienna, koronkowa fasada przyciągają turystów z całego świata. Pomimo, że jej budowę rozpoczęto już w XIII w., szybko skończyły się finanse pozwalające na kontynuowanie budowy. Dopiero w XIX w. wznowiono prace i w 1880 r. katedra została ukończona. W chwili zakończenia budowy, była najwyższym budynkiem na świecie.
 
Prawdziwą gratką dla koneserów wydarzeń kulturalnych są huczne obchody ostatnich dni karnawału w Kolonii. Przed 40-dniowym okresem Wielkiego Postu niemieccy katolicy zapominają o powadze oraz pracowitości i w pełni koncentrują się na organizacji szalonej zabawy. Przygotowania do karnawału rozpoczynają się już kilka miesięcy wcześniej i polegają one m.in. na szyciu kostiumów, pisaniu piosenek, próbach orkiestry, czy konstruowaniu platform na paradę. Świętowanie rozpoczyna się w Tłusty Czwartek, natomiast punktem kulminacyjnym jest poniedziałek przed Środą Popielcową. Odbywają się wtedy uroczyste korowody na ulicach Kolonii, a najdłuższy mierzy ponad kilka kilometrów. Huczna zabawa kończy się dopiero o północy z wtorku na środę. Będąc w tym czasie w Kolonii na pewno warto wziąć udział w obchodach karnawału!

Forum MyOpiekunki - administrator
 
 
#1
Przejdź do:
© 2022 APG vNext Commercial Version 5.5