5 praktycznych sposobów na przesłanie pieniędzy z Niemiec do Polski | MyOpiekunki
  • Ogłoszenia

5 praktycznych sposobów na przesłanie pieniędzy z Niemiec do Polski

Autor
Forum MyOpiekunki
Administrator
  • Wszystkich postów : 194
  • Punkty premii: 0
  • Dołączył: 2017/10/24 19:58:46
  • Lokalizacja: Polska, Wrocław
  • Status: online
2018/05/04 09:22:08 (odnośnik)

5 praktycznych sposobów na przesłanie pieniędzy z Niemiec do Polski

Przebywając na zleceniu w Niemczech, często mamy potrzebę przelania zarobionych pieniędzy do Polski. Dla osób, które posiadają konto bankowe sprawa jest raczej prosta. Przeszkodą może być brak własnego rachunku bankowego lub niekorzystanie z internetu. W poniższym tekście prezentujemy najkorzystniejsze i najbardziej popularne metody wykonania tego typu operacji.
 

1.       Europejski przelew SEPA

To najbardziej popularny i mimo wszystko najwygodniejszy sposób przelania pieniędzy. Sprawdza się zarówno gdy przebywamy w kraju, jak i poza jego granicami. W przypadku pobytu za granicą powinniśmy przelewać pieniądze z wykorzystaniem tzw. „Europejskiego przelewu SEPA”. Jest to przelew realizowany w EURO w ramach Jednolitego Obszaru Płatniczego. Opcja wygodna i bardzo szybka. Pieniądze pojawiają się na rachunku odbiorcy już następnego dnia. Ponadto przelew SEPA ma niską opłatę za realizację i nie jest ona uzależniona od kwoty, jaką przelewamy.
 

2.       Przekaz pieniężny

To usługa realizowana przez wiele firm, wśród których wymienić możemy np. Western Union. By dokonać przelewu należy zarejestrować się na stronie konkretnej firmy, podać dane odbiory, a następnie wybrać wysokość kwoty, jaką przekazujemy. W przypadku gdy nie mamy możliwości zrobienia tego przez Internet, wtedy można udać się do placówki wybranego operatora. Po wykonaniu transakcji dostaniemy dokument z numerem kontrolnym MTCN, który musimy podać odbiorcy, by mógł później wybrać gotówkę.
 

3.       Tradycyjny przekaz pocztowy

Choć może wydawać się to dziwne, to również taka opcja istnieje za granicą. Jest ona szczególnie przydatna w przypadku osób, które nie posiadają dostępu do Internetu i nie mogą skorzystać z przelewu online. Międzynarodowe przekazy pocztowe są dostępne na całym świecie. Usługa ta ma jednak dwa duże minusy. Po pierwsze jest droga, ponieważ oprócz płatności za sam przekaz, musimy również pokryć koszty przewalutowania. A po drugie, czas oczekiwania na pieniądze jest długi, trwa tyle samo co dostarczenie zwykłego listu.
 

4.       PayPal

W obliczu bardzo szybko rozwijającej się technologii informatycznej, w której środowisko Internetu pełni podstawową funkcję, nie mogło zabraknąć miejsca na nowoczesne rozwiązania płatności i wykonywania różnego rodzaju przelewów. Taką opcję zapewnia nam usługa PayPal. Jest to międzynarodowy system płatności przez Internet, bez konieczności posiadania karty kredytowej. Aby z niego skorzystać, wystarczy wpłacić środki na swoje konto, a następnie na stronie usługi podać e-mail odbiorcy i kwotę przelewu. Odbiorca otrzyma wiadomość z informacją, że jego konto zostało zasilone.
 

5.       Usługa TransferGO

Jest to jedna z wielu tego typu usług na rynku, ale tym, co ją niewątpliwie wyróżnia od konkurencji,
są niskie stawki jakie oferuje. TransferGO jest obecnie najtańszą usługą spośród wszystkich jej podobnych. Sama obsługa narzędzia jest bardzo prosta. Pieniądze przelewamy za pośrednictwem strony TransferGO. Jedyne co musimy zrobić to podać kwotę przelewu i dane odbiorcy. Później pozostaje już tylko opłacić przelew i kliknąć przycisk „zatwierdź”. Operator gwarantuje realizację przelewu w ciągu 24 godzin od chwili zaksięgowania kwoty.
post edytowany przez: MyOpiekunki - 2018/08/23 16:18:42

Forum MyOpiekunki - administrator
 
 
#1

0 Odpowiedzi Powiązane wątki

    Przejdź do:
    © 2024 APG vNext Commercial Version 5.5