Chcesz zarabiać więcej? Sprawdź, jakie kryteria musisz spełnić. | MyOpiekunki
  • Ogłoszenia

Chcesz zarabiać więcej? Sprawdź, jakie kryteria musisz spełnić.

Autor
Forum MyOpiekunki
Administrator
  • Wszystkich postów : 194
  • Punkty premii: 0
  • Dołączył: 2017/10/24 19:58:46
  • Lokalizacja: Polska, Wrocław
  • Status: online
2018/05/14 15:50:04 (odnośnik)

Chcesz zarabiać więcej? Sprawdź, jakie kryteria musisz spełnić.

Rynek pracy Opiekunek nieustannie się rozwija. Wymagania rodzin i samych podopiecznych z roku na rok są coraz wyższe. Dziś pełniąc rolę Opiekunki osoby starszej za granicą nie wystarczą już tylko podstawowe umiejętności z zakresu pierwszej pomocy, higieny i prowadzenia domu. Trzeba znać język, być osobą komunikatywną i dobrze radzić sobie w sytuacjach stresowych. Oferty pracy dla Opiekunek i stawki wynagrodzeń  są różne, uzależnione od kilku czynników.
 

Co ma znaczenie przy określeniu stawki?

Najbardziej pożądane są Opiekunki o dużej dyspozycyjności, gotowe podjąć pracę od razu. Poszukiwane są też Opiekunki z doświadczeniem, dodatkowo cieszące się pozytywną opinią podopiecznych i ich rodzin.  Bardzo ważną kwestią dla agencji pracy przy doborze pracownika, jest również jego znajomość języka niemieckiego, przynajmniej w stopniu komunikatywnym, a także posiadanie czynnego prawa jazdy. To właśnie Opiekunki spełniające te kryteria mają największe szanse na zdobycie pracy, która będzie lepiej wynagradzana.

Sprechen Sie Deutch?

Czy mówisz po niemiecku? To jedno z pierwszych i podstawowych pytań podczas rozmowy rekrutacyjnej dla Opiekunek mających podjąć pracę w Niemczech. Zarobki w branży opiekuńczej są uzależnione od kilku elementów: stopnia znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia w opiece nad starszą, często schorowaną osobą. Nikogo nie powinien dziwić fakt, że chcąc wyjechać na zlecenie wymagana jest przynajmniej podstawowa znajomość języka. Szczególnie w pracy w opiece, gdzie mamy do czynienia z ludźmi w podeszłym wieku, którzy często wymagają od nas stałego kontaktu. Dobra znajomość języka niemieckiego niewątpliwie go ułatwia. Dzięki umiejętnościom językowym mamy większy wybór zleceń. Im wyższy jest nasz poziom językowy, tym także lepsza pozycja wyjściowa do negocjacji warunków finansowych.

Kwalifikacje zawodowe i wykształcenie.

Jak w przypadku prawie każdej pracy  tak i w pracy Opiekunki w Niemczech,  istotne znaczenie mają posiadane kwalifikacje zawodowe. Jeśli wcześniej pracowałeś np. jako nauczyciel lub w biurze, a nie posiadasz w swoim CV informacji o pracy związanej z opieką, to trudniej będzie ci załapać się na wybrane zlecenie. Nie bez znaczenia pozostaje także kwestia wykształcenia -im wyższe, tym lepiej.

Doświadczenie.

Opiekunki z doświadczeniem, mające pozytywne opinie i referencje od podopiecznego i jego rodziny, zawsze są chętniej wybierane do poszczególnych zleceń. To pozytywnie wpłynie również na wysokość wynagrodzenia, jakie zostanie przyznane.

Trudniejsze zlecenie = Lepsza stawka.

Bardzo często zdarza się, że agencje pracy opiekunek oferujące zatrudnienie na terenie Niemiec, za bardziej wymagające zaangażowania zlecenia płacą więcej. Czyli im trudniejsze zlecenie, tym stawka jest wyższa. W takim przypadku mniejsze znaczenie ma znajomość języka, bardziej liczy się doświadczenie. Ważne, aby przyszła Opiekunka osób starszych była w stanie sprostać ciężkim warunkom przedstawionym  w ofercie.
post edytowany przez: MyOpiekunki - 2019/04/11 14:09:31

Forum MyOpiekunki - administrator
 
 
#1

0 Odpowiedzi Powiązane wątki

    Przejdź do:
    © 2024 APG vNext Commercial Version 5.5